اخبار

»

ایده ها دزدیده نمی شوند

ایده ها دزدیده نمی شوند

تیم مدیریت

22 آذر 1397


ایده ها دزدیده نمی شوند

اشتراک گذاری در:همیشه هنگامی که ایده ای به ذهنتان می رسد و به فکر پیاده سازی آن هستید این نگرانی با شما همراه است که آیا ایده ی من را کس دیگری اجرا نمی کند یا به اصطلاح نمی دزدد. اما مطمئن باشید این عمل انجام شدنی نیست، ما در این مطلب سعی داریم که شما را از این نگرانی برهانیم...

هیچ کس قادر نیست علاقه و گرایش شما به ایده تان را بدزدد

هنگامی که پروژه ی خود را اجرایی می کنید این خود شمایید که توسط ایده تان دیده می شوید و مراحل اجرایی بعدی ایده فقط در ذهن شماست و کس دیگری قادر به فهمیدن آن نیست. با گرایش و اشتیاقی که شما نسبت به ایده تان دارید مطمئن باشید به راحتی بر مشکلات و چالش های سر راهتان غلبه کنید. حتما این مورد را در نظر داشته باشید که حتی اگر ایده شما را بدزدند اما نمی توانند به خوبی پیاده سازی کنند چون آن ها از ذهن شما خبر ندارند و تنها بخش کوچکی از آن را می بینند. عشق و علاقه چیزی است که می تواند شما را به هدفتان برساند تا به موفقیت برسید.

ترس از سرمایه گذاران

بسیاری از این می ترسند که اگر ایده ی خود را به سرمایه گذار بدهند، شخص سرمایه گذار ایده ی آن ها را بدزدد و تیمی را استخدام کند که آن ایده را اجرایی کنند اما این طور نیست سرمایه گذار با این فکر بودجه خود را می دهد که از طریق اجرایی کردن ایده ی شما بتواند سود کند و سرمایه ای از این کسب وکار داشته باشد بنابراین هیچ کس را بهتر از شما نمی تواند برای این کار انتخاب کند چون هیچ کس به خوبی شما نمی تواند ایده را عملی کند.

پیاده سازی کردن ایده

هر وقت که شما ایده ای به ذهنتان رسید سریع درصدد عملی کردن آن برآیید چون اگر صبر کنید و به بعد موکول کنید احتمال کپی شدن آن ایده توسط دیگری خیلی زیاد است زیرا طبق تحقیقات دانشمندان هر ایده ای که به ذهنتان می رسد هم زمان به ذهن 6 نفر دیگر هم می رسد. پس هر ایده ای که دارید اجرایی کنید.

ایده ی شما توسط دیگران دزدیده نمی شود

کسانی که شما فکر می کنید ایده تان را می دزدند معمولا مشغله فکری زیادی دارند و وقت و انرژی برای کار دیگری را ندارند. نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است از مفاهیم طرح شما ایده بگیرند و در کار خود استفاده کنند اما این طور نیست که کامل ایده ی شما را پیاده سازی کنند اگر هم عملی کنند قطعا موفق نخواهند شد چون فکر هایی که شما دارید آن ها ندارند.

مشورت از دیگران برای ایده ی خود

بسیاری از افراد از این می ترسند که اگر ایده ی خود را بازگو کنیم آن را می دزدند اما این طور نیست شما می توانید با بازگو کردن ایده برای دیگران از آن ها مشورت بگیرید و بفهمید که ارزش پیاده سازی دارد یا خیر. می توانید نکته های مثبتی برای بهتر شدن ایده از آن ها دریافت کنید فقط بعد باید سریعا آن را اجرا کنید.

نتیجه گیری

از مطرح کردن ایده ی خود هراس نداشته باشید زیرا از این کار بیشتر چیزی یاد می گیرید و تجربه کسسب می کنید. فقط این را همیشه در نظر داشته باشید که اگر به این باور رسیدید که ایده تان خوب است آن را سریع تر اجرایی کنید.


ایده ها دزدیده نمی شوند
تیم مدیریت

در های‌ورک میتوانید خیلی راحت کارهای خود را به دیگران بسپارید و یا به صورت فریلنسری برای دیگران کار کنید، همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.